آمــوزش کسبـــــ درآمد از اینترنت

اینترنت مانی - جدیدترین روشهای کسب درآمد از اینترنت
پنجشنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۲، ۱۰:۲۳ ب.ظ

دامنه چیست ؟دامنه ( دومین ، دامین ، دوماین ) در حقیقت نام وب سایت می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است و هر قسمت با دات ( . ) جدا می شود .

پسوندهای بین الملی رایج عبارتند از com ، net و org که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند .

در ثبت این دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با اولویت درخواست ثبت می شوند و برای مدت یک تا ده سال ( قابل تمدید ) با توجه به حق الثبت پرداختی معتبر می باشند . دامنه های info ، biz و name نیز در زمره دامنه های قابل ثبت برای عموم ولی با کاربری خاص می باشند .

پسوند info برای سایتهای اطلاعاتی (Information) ، پسوند biz برای سایتهای تجاری (Business) و پسوند name هم فقط برای سایتهای شخصی مناسب می باشد . استفاده از این سه پسوند در خارج از این چارچوب تعریف شده ممنوع و منجر به حذف دامنه و سلب حقوق مربوطه از مالک آنها خواهد شد . همچنین کلیه دامنه های بین المللی فوق و بسیاری از دامنه های محلی تابع قوانین حمایت کننده از علائم تجاری می باشند .

دامنه ها هر چند زیر نظر یک موسسه ( ICANN ) صادر می شوند اما پسوندهای گوناگون ممکن است ثباتهای ( Registrar ) گوناگون داشته باشند که به عنوان نماینده عمل می نمایند . هریک از این ثباتها می توانند در قبال دریافت مبالغی ناچیز امنیت یا خدمات بیشتری را ارائه نمایند . دقت کنید که ثبت دامنه ارتباط مستقیم با خدمات میزبانی نداشته و هریک از این خدمات را می توان از طریق تامین کنندگان مختلف تهیه نمود .

همانطور که برای تهیه یک محل سکونت یا تجارت اولین سوال آدرس منطقه مورد نظر است ، برای وب سایت نیز این امر اولین مرحله برای شروع می باشد و همانطور که در دنیای واقعی نیز آدرس شما بیانگر بسیاری از نکات برای مخاطبین قبل از رویارویی با شما می باشد . دردنیای مجازی نیز این امر صادق است . آدرس شما مثلا در یک محل گرانقیمت یا یک ساختمان معروف گویای سطح بالای فعالیت شماست ، آدرس دفتر کار شما در یک محل مسکونی ممکن است مشکلاتی را برای شما بوجود آورد یا مراجعین شما را دچار سردر گمی نماید ، فعالیتهای تجاری در مناطق مسکونی ممکن است با محدودیتهایی روبرو گردد . با کمی تفاوت می توان مشخصه های مشابهی را نیز برای آدرس مجازی تعریف نمود . هر سایت می تواند از طریق تعداد نامحدودی آدرس ثبت شده قابل دسترسی باشد . به همین دلیل ابتدا به اجزا و خصوصیات آدرس یک سایت اشاره می نماییم.

 پسوند :
انتخاب پسوند برای یک آدرس اجباری است ، پسوند را می توان از میان گزینه های موجود و با توجه به نوع یا محل فعالیت انتخاب نمود . پسوندهای مجاز و معتبر در واقع پسوندهایی می باشند که توسط کمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها یعنی ICANN تایید شده باشند . این پسوندها از نظر فنی Top Level Domain یا به اختصار TLD اطلاق می گردند که می توان آنها را در سه دسته کلی به ترتیب زیر تقسیم بندی نمود :

پسوندهای عمومی (gTLD):
این پسوند ها که عبارتند ازcom , net , org برای ثبت و استفاده عموم و هر نوع کاربری مجاز ( قانونی ) قابل استفاده می باشند . ثبت این دامنه ها از طریق شرکتهایی با عنوان Registrar که توسط ICANN معتبر اعلام شده اند یا نمایندگیهای مجاز آنها امکان پذیر می باشد . هر چند دامنه های فوق هر یک از اختصارهایی برای منظور خاص اقتباس گردیده اند ( org ارگانها و مراکز غیر انتفاعی ، net شبکه و خدمات اینترنتی ، com بنگاهها و مراکز اقتصادی ) ولی در عمل محدودیتی برای استفاده از این پسوندها وجود ندارد . در این میان پسوند com بیشترین متقاضی را در بر داشته که در حال حاضر بیش از چهل میلیون دامنه بر روی این سه پسوند ثبت می باشند و در حدود 90 درصد از پسوند com استفاده شده است .

پسوندهای اختصاصی ( ویژه ) :
پسوندهایی که افراد و سازمانهایی با مشخصات و فعالیتهای خاص بر روی آنها می توانند اقدام به ثبت دامنه نمایند یا فعالیت بر روی این پسوند ها می بایست از قوانین خاصی تابعیت بنماید . مانند biz , edu , info , gov , int , pro , aero, arpa , coop, museum که در هنگام ثبت یا در مدت استفاده ارائه مدارک و رعایت قوانینی خاص اجباری خواهد بود .

پسوندهای ملی ( کشوری ) :
علاوه بر پسوندها عمومی و خاص ، کشورهای مختلف نیز می توانند اقدام به درخواست پسوند با کد اختصاری کشور خود ( دو حرفی ) را بنمایند . اداره این پسوندها ، قوانین و نحوه تخصیص آنها در اختیار دولتها یا مراکز معرفی شده توسط مراجع رسمی هر کشور خواهد بود . کشورهای مختلف می توانند ثبت این دامنه ها را برای سایر ملیتها آزاد یا محدود نموده و یا بطور کلی هرگونه رویه خاصی را در این خصوص اتخاذ نمایند . پسوندهای دو حرفی بعضی از ملیتها با بعضی از کلمات اختصاری تشابه داشته که این کشورها از این فرصت استفاده نموده و به فروش عمومی پسوندهای خود اقدام می نمایند . پسوندهایی نظیر ws , tv , cc , fm , mw , it و غیره . . . از این قبیل می باشند . بسیاری از کشورها پسوند خود را به سطوح دیگری نیز تقسیم می نمایند. مثلا ir که پسوند کشور ایران است به org , net , co , id , edu تقسیم گردیده که بعضی از این پسوندها مخصوص فعالیتهای خاص در نظر گرفته شده اند .

نام دامنه :
پس از انتخاب پسوند ، نام دامنه مهمترین قسمت تشکیل دهنده آدرس یک سایت می باشد . این نام از ترکیب 3 الی 64 حرف ، عدد یا خط تیره ( بدون فاصله ) تشکیل می گردد . اگر در ثبت عبارت خاصی به عنوان نام دامنه خود اصرار دارید که این عبارت قبلا ثبت شده باشد گریزی غیر از تغییر پسوند مورد نظر خود نخواهید داشت . چنانچه آدرس سایت شما حاوی علامت تجاری شما باشد ، می توانید جهت اطمینان از دسترسی آسانتر و حفاظت از نام تجاری خود کلیه مشتقات و ترکیبهای آنرا بر روی پسوندهای مختلف ثبت نمایید .

  زیر دامنه ( پیشوند ) ( ساب دامین ) Subdomain :
انتخاب پیشوند کاملا اختیاری می باشد ، اما بعضی از پیشوندها بطور پیش فرض برای دسترسی به قسمتها و خدمات خاصی از سایت شما اختصاص داده می شوند . مثلا www برای دسترسی به صفحات سایت ، ftp برای دریافت و ارسال فایل ، mail برای دریافت و ارسال نامه های الکترونیکی و غیره . . . البته دارنده یک دامنه بر روی یک پسوند مجاز به تعریف زیر دامنه ها به تعداد نامحدود می باشد . برای این منظور می بایست با سرویس دهنده سایت خود مشورت نمایید .

به عنوان مثال وبلاگ internet-money.blog.ir را در نظر بگیرید .

در این وب سایت internet-money را Subdomain و blog.ir را Domain می نامند .


کاربرد دامنه ها :

com معروفترین و پر استفاده ترین پسوند برای دامنه های سایتهاست . com مخفف Commercial به معنای تجاری است . البته بسیاری از سایت های همه منظوره نیز از پسوند com استفاده میکنند .

net مخفف واژه Network به معنی شبکه می باشد و عموما توسط شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی و شبکه های اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد .

org اختصار واژه Organizations به معنی سازمان ‌، تشکیلات‌ میباشد و معمولاْ توسط مؤسسات و سازمانهای غیر انتفاعی که غالباْ فعالیت غیر تجاری ( یا حتی تجاری ) دارند مورد استفاده قرار می گیرد .

info اختصار واژه Information به معنی اطلاعات می باشد که در سایت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بنحوی با امر اطلاع رسانی در هر موردی ، مرتبط می باشند . انواع اطلاع رسانی در رشته هایی مانند علوم ، معرفی محصولات ، معرفی خدمات و . . . اختصاص یافته اند .

gov اختصار واژه Government به معنی دولت می باشد و این پسوند مربوط به نهادهای دولتی است .

edu مخفف واژه Education به معنی آموختن دانش می باشد و برای مقاصد تعلیمی چون پایگاه های آموزشی و دانشگاه ها به کار می رود .

biz مخفف Business به معنی تجارت می باشد که خــاص سایتهای شغلی - تجارتی به ویژه خدمات مربوط به تجارت الکترونیکی ، ایجاد گردیده اند .

web پسوند سایت هایی که به مباحث Web می پردازند .

name این اولین نوع پسوندی است که خاص افراد ( اشخاص حقیقی ) ایجاد شده است . در حقیقت کلیه افرادی که به هر منظور شخصی می خواهند برای خودشان Website ایجاد کنند میتوانند از این پسوند استفاده کنند .

int اختصار واژه International به معنی بین المللی می باشد که حوزه اینترنتی سازمان های بین المللی را نشان می دهند .

ac پسوند دامنه ملی جزایر آسکنشن ( Ascention Islands ) است . از طرفی برای مراکز ارائه دهنده سرویس هم بکار می رود ، به شرطی که اداره کامپیوتری ، اینترنتی ، بدون هر گونه وابستگی ای ، نیروهای جدیدی استخدام نماید .

ws پسوند دامنه ملی کشور ساموا ( Western Samoa ) است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه ( WebSite ) مورد توجه فراوان قرار گرفته است و می تواند هر نوع وب سایتی را در بر گیرد .

tv این نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملی کشور توالو ( Tuvalu ) است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه ( Television ) مورد توجه شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای قرار گرفته است و برای این منظور نیز مورد استفاده قرار می گردد .

Travel این پسوند مختص شرکت ها و سازمان های ارائه دهنده خدمات مسافرتی می باشد .

mobi این پسوند برای پایگاهای فروش و سرویس دهی محصولات موبایل می باشد .

دو سایت معرفی شده در زیر ، از بهترین وب هاستینگ های ثبت و اجاره هاست و دامنه در ایران هستند و از لحاظ سرعت ، امنیت و کیفیت در سطح بالایی قرار دارند . جهت ثبت دامنه ir و یا سایر دامنه های دلخواه خود با کمترین هزینه می توانید به سایتهای زیر مراجعه نمایید ( بر روی تصاویر زیر کلیک کنید ) :


نوشته شده توسط admin
ساخت وبلاگ در بلاگ بیان، رسانه متخصصان و اهل قلم
       

روابط و داد و ستدها در اینترنت بصورت مجازی و تا حدودی متفاوت از دنیای خارج از اینترنت هستند ، به همین دلیل بر پایه اعتماد متقابل و تجربه دیگران صورت می گیرند .
معرفی سایتهای کسب درآمد در این وبسایت نیز بر پایه : آمار کاربران ، رضایت کاربران ، پرداخت بموقع و سابقه آنها صورت می گیرد .
با یادگیری و افزایش تجربه ، به مرور زمان می توان به موفقیت های بیشتری دست یافت .
انتقادات،نظرات،پیشنهادات و درخواست راهنمایی خود را در قسمت نظرات هر مطلب بیان نمایید .

تبلیغات
ورکفا :: استخدام افراد فریلنسر و برون سپاری کارها

پونیشا :: نیروی کار مجازی
خدمات ما

جهت خرید اینترنتی با حساب بانکی

پرفکت مانی Perfect money

اوکی پی Okpay

و یا شارژ حساب خود


تماس بگیرید

طبقه بندی موضوعی
درآمدهای من از اینترنت

» 25000 ت از کافه لینک
» 48000 ت از بازاریابی شبکه ای
» 55000 ت از شانسی پارس90
» 35000 ت از فروشگاه خرید پستی
» 2000 ت از اسنو باکس
» 2000 ت از آر تی آر باکس
» 2000 ت از پایتخت باکس
» 4000 ت از تجارت کلیک
» 2000 ت از بیست باکس
» 9200 ت از توباکس
» 2000 ت از باکسها
» 205000 ت از کارک
» 2000 ت از تک باکس
» 2000 ت از پول باکس
» 1000 ت از لایف کلیک
» 2000 ت از پارسیان باکس
» 30000 ت از فیس نما
» 2000 ت از پی باکس
» 5000 ت از یک باکس
» 2000 ت از فراز باکس
» 500 گیگابایت از مستقیم کننده لینک مول
» 10000 ت از زد سوال
» 22000 ت از میهن استور
» 2000 ت از استار باکس
» 5 دلار از دانکی میل

»»لیست سایتهای کلیکی ایرانی وخارجی««


دامنه چیست ؟

پنجشنبه, ۱۶ آبان ۱۳۹۲، ۱۰:۲۳ ب.ظ
۹۲/۰۸/۱۶ موافقین ۱ مخالفین ۰


دامنه ( دومین ، دامین ، دوماین ) در حقیقت نام وب سایت می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است و هر قسمت با دات ( . ) جدا می شود .

پسوندهای بین الملی رایج عبارتند از com ، net و org که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند .

در ثبت این دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با اولویت درخواست ثبت می شوند و برای مدت یک تا ده سال ( قابل تمدید ) با توجه به حق الثبت پرداختی معتبر می باشند . دامنه های info ، biz و name نیز در زمره دامنه های قابل ثبت برای عموم ولی با کاربری خاص می باشند .

پسوند info برای سایتهای اطلاعاتی (Information) ، پسوند biz برای سایتهای تجاری (Business) و پسوند name هم فقط برای سایتهای شخصی مناسب می باشد . استفاده از این سه پسوند در خارج از این چارچوب تعریف شده ممنوع و منجر به حذف دامنه و سلب حقوق مربوطه از مالک آنها خواهد شد . همچنین کلیه دامنه های بین المللی فوق و بسیاری از دامنه های محلی تابع قوانین حمایت کننده از علائم تجاری می باشند .

دامنه ها هر چند زیر نظر یک موسسه ( ICANN ) صادر می شوند اما پسوندهای گوناگون ممکن است ثباتهای ( Registrar ) گوناگون داشته باشند که به عنوان نماینده عمل می نمایند . هریک از این ثباتها می توانند در قبال دریافت مبالغی ناچیز امنیت یا خدمات بیشتری را ارائه نمایند . دقت کنید که ثبت دامنه ارتباط مستقیم با خدمات میزبانی نداشته و هریک از این خدمات را می توان از طریق تامین کنندگان مختلف تهیه نمود .

همانطور که برای تهیه یک محل سکونت یا تجارت اولین سوال آدرس منطقه مورد نظر است ، برای وب سایت نیز این امر اولین مرحله برای شروع می باشد و همانطور که در دنیای واقعی نیز آدرس شما بیانگر بسیاری از نکات برای مخاطبین قبل از رویارویی با شما می باشد . دردنیای مجازی نیز این امر صادق است . آدرس شما مثلا در یک محل گرانقیمت یا یک ساختمان معروف گویای سطح بالای فعالیت شماست ، آدرس دفتر کار شما در یک محل مسکونی ممکن است مشکلاتی را برای شما بوجود آورد یا مراجعین شما را دچار سردر گمی نماید ، فعالیتهای تجاری در مناطق مسکونی ممکن است با محدودیتهایی روبرو گردد . با کمی تفاوت می توان مشخصه های مشابهی را نیز برای آدرس مجازی تعریف نمود . هر سایت می تواند از طریق تعداد نامحدودی آدرس ثبت شده قابل دسترسی باشد . به همین دلیل ابتدا به اجزا و خصوصیات آدرس یک سایت اشاره می نماییم.

 پسوند :
انتخاب پسوند برای یک آدرس اجباری است ، پسوند را می توان از میان گزینه های موجود و با توجه به نوع یا محل فعالیت انتخاب نمود . پسوندهای مجاز و معتبر در واقع پسوندهایی می باشند که توسط کمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها یعنی ICANN تایید شده باشند . این پسوندها از نظر فنی Top Level Domain یا به اختصار TLD اطلاق می گردند که می توان آنها را در سه دسته کلی به ترتیب زیر تقسیم بندی نمود :

پسوندهای عمومی (gTLD):
این پسوند ها که عبارتند ازcom , net , org برای ثبت و استفاده عموم و هر نوع کاربری مجاز ( قانونی ) قابل استفاده می باشند . ثبت این دامنه ها از طریق شرکتهایی با عنوان Registrar که توسط ICANN معتبر اعلام شده اند یا نمایندگیهای مجاز آنها امکان پذیر می باشد . هر چند دامنه های فوق هر یک از اختصارهایی برای منظور خاص اقتباس گردیده اند ( org ارگانها و مراکز غیر انتفاعی ، net شبکه و خدمات اینترنتی ، com بنگاهها و مراکز اقتصادی ) ولی در عمل محدودیتی برای استفاده از این پسوندها وجود ندارد . در این میان پسوند com بیشترین متقاضی را در بر داشته که در حال حاضر بیش از چهل میلیون دامنه بر روی این سه پسوند ثبت می باشند و در حدود 90 درصد از پسوند com استفاده شده است .

پسوندهای اختصاصی ( ویژه ) :
پسوندهایی که افراد و سازمانهایی با مشخصات و فعالیتهای خاص بر روی آنها می توانند اقدام به ثبت دامنه نمایند یا فعالیت بر روی این پسوند ها می بایست از قوانین خاصی تابعیت بنماید . مانند biz , edu , info , gov , int , pro , aero, arpa , coop, museum که در هنگام ثبت یا در مدت استفاده ارائه مدارک و رعایت قوانینی خاص اجباری خواهد بود .

پسوندهای ملی ( کشوری ) :
علاوه بر پسوندها عمومی و خاص ، کشورهای مختلف نیز می توانند اقدام به درخواست پسوند با کد اختصاری کشور خود ( دو حرفی ) را بنمایند . اداره این پسوندها ، قوانین و نحوه تخصیص آنها در اختیار دولتها یا مراکز معرفی شده توسط مراجع رسمی هر کشور خواهد بود . کشورهای مختلف می توانند ثبت این دامنه ها را برای سایر ملیتها آزاد یا محدود نموده و یا بطور کلی هرگونه رویه خاصی را در این خصوص اتخاذ نمایند . پسوندهای دو حرفی بعضی از ملیتها با بعضی از کلمات اختصاری تشابه داشته که این کشورها از این فرصت استفاده نموده و به فروش عمومی پسوندهای خود اقدام می نمایند . پسوندهایی نظیر ws , tv , cc , fm , mw , it و غیره . . . از این قبیل می باشند . بسیاری از کشورها پسوند خود را به سطوح دیگری نیز تقسیم می نمایند. مثلا ir که پسوند کشور ایران است به org , net , co , id , edu تقسیم گردیده که بعضی از این پسوندها مخصوص فعالیتهای خاص در نظر گرفته شده اند .

نام دامنه :
پس از انتخاب پسوند ، نام دامنه مهمترین قسمت تشکیل دهنده آدرس یک سایت می باشد . این نام از ترکیب 3 الی 64 حرف ، عدد یا خط تیره ( بدون فاصله ) تشکیل می گردد . اگر در ثبت عبارت خاصی به عنوان نام دامنه خود اصرار دارید که این عبارت قبلا ثبت شده باشد گریزی غیر از تغییر پسوند مورد نظر خود نخواهید داشت . چنانچه آدرس سایت شما حاوی علامت تجاری شما باشد ، می توانید جهت اطمینان از دسترسی آسانتر و حفاظت از نام تجاری خود کلیه مشتقات و ترکیبهای آنرا بر روی پسوندهای مختلف ثبت نمایید .

  زیر دامنه ( پیشوند ) ( ساب دامین ) Subdomain :
انتخاب پیشوند کاملا اختیاری می باشد ، اما بعضی از پیشوندها بطور پیش فرض برای دسترسی به قسمتها و خدمات خاصی از سایت شما اختصاص داده می شوند . مثلا www برای دسترسی به صفحات سایت ، ftp برای دریافت و ارسال فایل ، mail برای دریافت و ارسال نامه های الکترونیکی و غیره . . . البته دارنده یک دامنه بر روی یک پسوند مجاز به تعریف زیر دامنه ها به تعداد نامحدود می باشد . برای این منظور می بایست با سرویس دهنده سایت خود مشورت نمایید .

به عنوان مثال وبلاگ internet-money.blog.ir را در نظر بگیرید .

در این وب سایت internet-money را Subdomain و blog.ir را Domain می نامند .


کاربرد دامنه ها :

com معروفترین و پر استفاده ترین پسوند برای دامنه های سایتهاست . com مخفف Commercial به معنای تجاری است . البته بسیاری از سایت های همه منظوره نیز از پسوند com استفاده میکنند .

net مخفف واژه Network به معنی شبکه می باشد و عموما توسط شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی و شبکه های اطلاع رسانی مورد استفاده قرار می گیرد .

org اختصار واژه Organizations به معنی سازمان ‌، تشکیلات‌ میباشد و معمولاْ توسط مؤسسات و سازمانهای غیر انتفاعی که غالباْ فعالیت غیر تجاری ( یا حتی تجاری ) دارند مورد استفاده قرار می گیرد .

info اختصار واژه Information به معنی اطلاعات می باشد که در سایت هایی مورد استفاده قرار می گیرد که بنحوی با امر اطلاع رسانی در هر موردی ، مرتبط می باشند . انواع اطلاع رسانی در رشته هایی مانند علوم ، معرفی محصولات ، معرفی خدمات و . . . اختصاص یافته اند .

gov اختصار واژه Government به معنی دولت می باشد و این پسوند مربوط به نهادهای دولتی است .

edu مخفف واژه Education به معنی آموختن دانش می باشد و برای مقاصد تعلیمی چون پایگاه های آموزشی و دانشگاه ها به کار می رود .

biz مخفف Business به معنی تجارت می باشد که خــاص سایتهای شغلی - تجارتی به ویژه خدمات مربوط به تجارت الکترونیکی ، ایجاد گردیده اند .

web پسوند سایت هایی که به مباحث Web می پردازند .

name این اولین نوع پسوندی است که خاص افراد ( اشخاص حقیقی ) ایجاد شده است . در حقیقت کلیه افرادی که به هر منظور شخصی می خواهند برای خودشان Website ایجاد کنند میتوانند از این پسوند استفاده کنند .

int اختصار واژه International به معنی بین المللی می باشد که حوزه اینترنتی سازمان های بین المللی را نشان می دهند .

ac پسوند دامنه ملی جزایر آسکنشن ( Ascention Islands ) است . از طرفی برای مراکز ارائه دهنده سرویس هم بکار می رود ، به شرطی که اداره کامپیوتری ، اینترنتی ، بدون هر گونه وابستگی ای ، نیروهای جدیدی استخدام نماید .

ws پسوند دامنه ملی کشور ساموا ( Western Samoa ) است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه ( WebSite ) مورد توجه فراوان قرار گرفته است و می تواند هر نوع وب سایتی را در بر گیرد .

tv این نوع پسوند با آنکه مخصوص دامنه ملی کشور توالو ( Tuvalu ) است ولی بخاطر مشابهت آن با مخفف کلمه ( Television ) مورد توجه شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای قرار گرفته است و برای این منظور نیز مورد استفاده قرار می گردد .

Travel این پسوند مختص شرکت ها و سازمان های ارائه دهنده خدمات مسافرتی می باشد .

mobi این پسوند برای پایگاهای فروش و سرویس دهی محصولات موبایل می باشد .

دو سایت معرفی شده در زیر ، از بهترین وب هاستینگ های ثبت و اجاره هاست و دامنه در ایران هستند و از لحاظ سرعت ، امنیت و کیفیت در سطح بالایی قرار دارند . جهت ثبت دامنه ir و یا سایر دامنه های دلخواه خود با کمترین هزینه می توانید به سایتهای زیر مراجعه نمایید ( بر روی تصاویر زیر کلیک کنید ) :
نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی